17.11.2017 / Gösterim Sayısı : 178

DSİ ve İl Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Toplantısının İlk Kurumumuzda Düzenlendi

​      Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının yürüttüğü Arazi Toplulaştırma ve Sulama yatırımlarında koordinasyon ve uyumun sağlanabilmesi ile birlikte, sulamaya açılmış alanlarda başarılı bir sulama yönetiminin gerçekleştirilebilmesi, anlık ve sorgulanabilir veri üretimi ve paylaşımı yapılabilmesi ve üreticilerin doğru yönlendirilebilmesi amacıyla her iki Bakanlığın, merkez ve taşra teşkilatlarında Çalışma Gruplarının kurulmasına Sayın Bakanlarımızın talimatıyla karar verilmişti.

     DSİ 12. Bölge Müd. Yrd.  Seçkin ÖZKAN, TAAD Şube Müdürü Turgut USLU, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Arazi Toplulaştırma (AT) ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri (TİGH) Daire Başkanlığından Ahmet YAVUZ, Aydıncık AT ve TİGH Proje Sorumlusu Halit YAŞAR ile Gelingüllü AT ve TİGH Proje Sorumlusu Geogis Firmasından Cuma ÇELİK ve diğer teknik elemanların katılımı ile her ay yapılacak olan toplantıların ilki gerçekleştirilmiştir.

     İlimizde Karayakup ve Aşağısekili AT projeleri tamamlanmış olup Gelingüllü ve Aydıncık AT ve TİGH projeleri devam etmektedir. Yapılan toplantıda yerelde yaşanan sorunları belirlemek, Arazi Toplulaştırma ve Sulama yatırımları başta olmak üzere koordinasyon ve uyum gerektiren işlerin yürütülmesine engel teşkil eden hususları ve çözüm önerilerini belirlemek için çalışma grupları oluşturulmuş olup toplantıların her ayın ilk haftası düzenli  olarak gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

''